نبودن منطق در جولانگاه تعصب

یکی از مشکلات و معضلات اساسی جامعه ی ما این است که انسان ها حرف های هم را نمی شنوند. به این معنا که دائما بر اساس پیش فرض های خود در حال داوری و قضاوت هستند و اساسا هیچ نقدی را بر نمی تابند.

اما تمام ما دارای پیش فرض هایی هستیم و اساسا کسی وجود ندارد که پیش فرضی در ذهن نداشته باشد چرا که ما در خلا رشد نمی کنیم و همه در یک بستر فرهنگی عقایدی می گیریم. اما این به این معنا نیست که کنارزدن پیش فرض ها به ویژه در مباحث علمی اساسا کاری غیر ممکن است. اساسا هیچ انسان بی موضعی در جهان وجود ندارد. اما لازمه ی پژوهشگر بودن به ویژه در رشته های علوم انسانی و رشته ای مانند علوم سیاسی(و زیرشاخه هایش) این است که تا جایی که می توانیم بی موضع قضاوت کنیم و تا جایی که می توانیم هدفمان از طرح یک فرضیه یا بهتر است بگویم از فرضیه سازی از همان ابتدا اثبات و رد آن نباشد و اثبات و رد آن را بسپاریم به دست پژوهش و آنچه که در پروسه ی پژوهش رخ می دهد.

/ 3 نظر / 33 بازدید
ساقی

آدم‌ها شما را به خدا اگر قصد عاشقی دارید عاشق همان شوید که هست نه عاشق بتی که قرار است از او بسازید

رحمانی

سلام بی اجازه وبلاگ شمارا در لیست پیوند ها گذاشتم.

چاپ کتاب دانشجويی / فرصتی برای دیده شدن

« جــــاویــــد ْ عـــلــــم » تبدیل پایان نامه به کتاب (ویژه تقویت رزومه مصاحبه دکتری) مقایسه = ارزش هر کتاب تالیفی 15الی 22 نمره / کتاب ترجمه 5 نمره (ارزش مقاله علمی پژوهشی 5 نمره / علمی ترویجی 2 نمره/ آی اس آی 7 نمره است) چاپ هر گونه کتاب دانشجویی/ تالیفی/ ترجمه/ کار گروهی با هزینه اندک بدلیل درنظر داشتن محدودیتهای مالی دانشجویان چاپ هر گونه کتاب درسی و غیر درسی با کمترین هزینه و تیراژ حتی 20 جلد با راهنمایی گام به گام 24 ساعته؛ از ارسال متن تا چاپ و تحویل کتاب (ویژه کتاب اولی ها) بدون حضور شما در تهران (ویژه شهرستانی ها) (ارسال متن با ایمیل/ واریز هزینه با عابربانک / ارسال کتب با پست) ابتدا متن تایپ شده خود را ایمیل کنید/ در کمتر از 24 ساعت براساس صفحات کتاب و تعداد جلدهای درخواستی شما برآورد قیمت بطور رایگان انجام شده و کمتر از یک ماه ، کتابها را تحویل بگیرید. (با کلیه ی مجوزهای قانونی از وزارت ارشاد، اداره شابک ISBN ، کتابخانه ملی ایران و ...) اطلاعات بیشتر در = http://www.sadako.blogsky.com وبسایت = www.sadako.ir