مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ سیده رقیه حسنی مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi
آرشیو وبلاگ
      پورتال ( پرتال ) علوم سیاسی و روابط بین الملل ()
نبودن منطق در جولانگاه تعصب نویسنده: سیده رقیه حسنی - یکشنبه ۱٥ امرداد ،۱۳٩۱

یکی از مشکلات و معضلات اساسی جامعه ی ما این است که انسان ها حرف های هم را نمی شنوند. به این معنا که دائما بر اساس پیش فرض های خود در حال داوری و قضاوت هستند و اساسا هیچ نقدی را بر نمی تابند.

اما تمام ما دارای پیش فرض هایی هستیم و اساسا کسی وجود ندارد که پیش فرضی در ذهن نداشته باشد چرا که ما در خلا رشد نمی کنیم و همه در یک بستر فرهنگی عقایدی می گیریم. اما این به این معنا نیست که کنارزدن پیش فرض ها به ویژه در مباحث علمی اساسا کاری غیر ممکن است. اساسا هیچ انسان بی موضعی در جهان وجود ندارد. اما لازمه ی پژوهشگر بودن به ویژه در رشته های علوم انسانی و رشته ای مانند علوم سیاسی(و زیرشاخه هایش) این است که تا جایی که می توانیم بی موضع قضاوت کنیم و تا جایی که می توانیم هدفمان از طرح یک فرضیه یا بهتر است بگویم از فرضیه سازی از همان ابتدا اثبات و رد آن نباشد و اثبات و رد آن را بسپاریم به دست پژوهش و آنچه که در پروسه ی پژوهش رخ می دهد.

  نظرات ()
مطالب اخیر پورتال جامع ولایت علی ع عشق به همه خوبی های عالم است نبودن منطق در جولانگاه تعصب جایگاه قانون در جامعه ی ما ایران . زنان در عرصه ی سیاست، علم، علوم سیاسی وضعیت فارغ التحصیلان علوم سیاسی در ایران lمعرفی اساتید برتر علم سیاست lمعرفی اساتید برتر علم سیاست lمعرفی اساتید برتر علم سیاست معرفی اساتید برتر علم سیاست
کلمات کلیدی وبلاگ موضوعی (۱۱) اشخاص حقوقی (۱٠) علوم سیاسی (۱) پیش فرض (۱) اینترنت وب جامعه و فضای مجازی (۱) جامعه، سیاست، (۱) زن (۱) موفقیت (۱) آینده (۱) علاقه (۱) شغل (۱) تعصب (۱) فرضیه (۱)
دوستان من   پرتال زیگور طراح قالب