مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ سیده رقیه حسنی مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi
آرشیو وبلاگ
      پورتال ( پرتال ) علوم سیاسی و روابط بین الملل ()
جایگاه قانون در جامعه ی ما نویسنده: سیده رقیه حسنی - یکشنبه ۱٥ امرداد ،۱۳٩۱

به راستی چرا در ایران قانون گریزی تا بدین حد وجود دارد؟؟؟

اگر بگوییم که ما ایرانی ها مردمی قانون گریز هستیم و قانون گریزی جزئی از فرهنگ ما شده ، به راستی اغراق نکرده ایم. همیشه تبصره هایی برای خودمان قائل می شویم. پشت چراغ قرمز نمی ایستیم چون دیرمان شده. در ادارات رشوه می دهیم چون حیاتمان بسته به انجام این کار غیرقانونی است.

یکی از کارهایی که یک دانشجوی علم سیاست یا جامعه شناسی می تواند انجام دهد. پژوهشی در این باب است. مسلما این پژوهش می تواند راه حل هایی هم برای این معضل ارائه دهد.

این مساله در فرهنگ سیاسی ما هم به روشنی به چشم می خورد. قانون در فرهنگ سیاسی ما چنان که باید مورد احترام نیست. به جای اینکه از طریق قانون به مطرح کردن خواست ها یا انتقادات پرداخت، توسل به فحش سیاسی می شود.

به راستی چرا تا بدین حد قانون گریزی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  نظرات ()
مطالب اخیر پورتال جامع ولایت علی ع عشق به همه خوبی های عالم است نبودن منطق در جولانگاه تعصب جایگاه قانون در جامعه ی ما ایران . زنان در عرصه ی سیاست، علم، علوم سیاسی وضعیت فارغ التحصیلان علوم سیاسی در ایران lمعرفی اساتید برتر علم سیاست lمعرفی اساتید برتر علم سیاست lمعرفی اساتید برتر علم سیاست معرفی اساتید برتر علم سیاست
کلمات کلیدی وبلاگ موضوعی (۱۱) اشخاص حقوقی (۱٠) علوم سیاسی (۱) پیش فرض (۱) اینترنت وب جامعه و فضای مجازی (۱) جامعه، سیاست، (۱) زن (۱) موفقیت (۱) آینده (۱) علاقه (۱) شغل (۱) تعصب (۱) فرضیه (۱)
دوستان من   پرتال زیگور طراح قالب